Sivas Dernekler Dayanışma Platformu kuruluş çalışmalarını sürdürüyor

0
545
views

Sivas Dernekler Dayanışma Platformu kuruluş çalışmalarını sürdürüy

Sivas Dernekler Dayanışma Platformu kuruluş çalışmalarını sürdürüyor. Sivas Dernekler Dayanışma Platformu Kurucu Başkanı Ömer Şanlı tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya aralarında Sivas’tan da gelen dernek ve federasyon başkanlarının da bulunduğu 30 kişi katıldı. Toplantıda Şişli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şahin ve Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata da yer aldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Sivas Dernekler Dayanışma Platformu Kurucu Başkanı Ömer Şanlı “Birlikten Sivas doğar” düşüncesiyle yola çıktıklarına vurgu yaparak “İlk istişare toplantısı için bir aradayız. Sivas’ımıza, İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi hemşerilerimize destek olmak amacıyla yol açıktık. Çalışmalarımız hızlandırarak, gelecek toplantıda görev dağılımını yapmış olacağız. Önümüzdeki Genel Seçimler’de, Sivaslı adaylarımıza partisi ne olursa olsun destek olacağız. İlk hedefimiz içi boşaltılmış Sivas’ımıza sahip çıkmak… Sivas, çok göç veren bir il. İstanbul’da yaşayan 3 milyon Sivaslıdan söz ediliyor. Temsil noktasında İstanbul’da 3 tane Sivaslı belediye başkanımız var. Bu sayı daha da artmalı… Sivas’ın dernekleri, vakıfları, federasyonlarıyla iç içe olan bir platform olacağız. Önemli olan Sivaslılara ulaşmak ve onları bir araya getirmek” şeklinde konuştu.

Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata da yaptığı açıklamada “Bize, kimse dışarıdan bir şey yapamıyor, yıkamıyor. Bize ne yapıyorsa içimizdekiler yapıyor. Bu hastalık içimizde olduğu sürece başarılı olamayız. CHP’ye geçince, kurucuları arasında olduğum Sivas Platformu’ndan ilk ihraç edilen de ben oldum. Ama 35 yıldır siyasette görmediğim saygı ve sevgiyi de meclis başkanlığımda gördüm. İstanbul’daki siyasi yapı içersinde yerimizi almalı, hedefimizi iyi belirlemeliyiz. Çok sayıda derneğimizin olması, siyasette başarılı olamamamızın da sebebi… Dernekçi olalım ama siyasi partilerde de yerimizi alalım” dedi.

Toplantıda söz alan dernek yöneticileri de Türkiye genelinde adında Sivas geçen 922, İstanbul’da ise 476 derneğin olduğuna dikkat çekerek bir çatı altında toplanmanın önemine dikkat çektiler.

CEVAP VER