SİDP Kurucu Başkanı Ömer Şanlı Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

0
469
views

SİDP Kurucu Başkanı Ömer Şanlı Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ŞANLI, mesajında, dini bayramların Müslümanların birbirine kenetlendiği, ihtiyaç sahiplerinin gözetildiği, sevinçlerin paylaşıldığı, kalplerin yumuşadığı, akraba, dost ve komşuların ziyaret edildiği bir gün olduğunu belirtti

Türkiye’nin birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmaya çok daha fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğini ifade eden Şanlı, şunları kaydetti:

“Bayramlar, böyle günlerde birleşmenin bütünleşmenin, kaynaşmanın ortak duyguları yaşamanın vesile olduğu günlerdir. Dayanışma dostluğun direği, insanlığın gereğidir. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece, inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız. Bayramları, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Sahip olduğumuz imkanları ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak bizim örfümüzün temel şiarlarındandır. Bu duygu ve düşüncelerle Şanlı Tüm İslam Aleminin ve insanlığın Türk milletinin İnanların ve Tüm hemşehrilerimin ramazan bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Tüm insanlığa Türkiye’min Bu virüs illetinde kurtulması ve birlikte yaşamın birlik beraberlik içinde barış ve huzur mutluluk getirmesini diliyorum mevlam bir daha böyle bir birimizden uzaklamış olarak yaşatmasın dedi.”COVID-19’un yayılmasını yavaşlatmak bizim elimizde. Genç ve sağlıklı kişiler dahil herkes, bu dönemde geniş katılımlı etkinliklerden kaçınmalıdır. covid19.saglik.gov.tr tarafından yayınlanan kamu sağlığı yönergeleri ile en son bilgilere ulaş.

CEVAP VER