SİDAP’TAN ÖĞRENCİ YURDUNDAKİ TALEBELERE İFTAR

0
1595
views

Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu (SİDAP) Yenidoğan öğrenci yurdunda iftar vererek, öğrencilerle buluştu.

6

Öğrenci yurdunda kalan ve eğitim gören talebeler için bir iftar veren Sidap yönetim kurulu başkanı Ömer Şanlı Başkan Yardımcısı Muzaffer Çevik ve yönetim kurulu, Diyanet işleri başkanlığına bağlı Yenidoğan kuran kursu ve öğrenci yurdunda öğrenci ve kurs yönetimi ile iftar öncesi bir araya gelerek kısa bir hasbihal ettiler.

Kurs ve talebelerin eğitimleri hakkında kısaca bilgi alan başkan Şanlı; Özellikle bu Ramazan ay’ında yetimlerle, öksüzlerle, yaşlılarla ve ilim gören öğrencilerle birlikte olmanın öneminden ve hassasiyetinden bahsetti.

4

Ramazan gösteriş ve bencillik ayı değildir diyen Şanlı, özellikle lüks mekânlarda veya meydanlarda eğlenceler eşliğinde yapılan toplu iftarlardaki samimiyetin ve hassasiyetin sorgulanması gerektiğini söyledi.

Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazanda yapılan toplu iftarlarda aşırıya kaçılmadan, israf edilmeden ve en önemlisi de İftar sofralarını kullanarak gösteriş yapılmadan fakirlerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin gözetilmesi gerektiğinin önemine değinen Şanlı, iyi niyetle yaptığımız işlerin ve hayırların özünü iyi kavramalıyız, binlerce burs bekleyen okuyamayan Sivaslı öğrencilerimiz var, onların yararına bir şey yapalım burs toplayalım deyince herkes ilgisiz kalıyor fakat lüks yerlerde verilen iftara hepimiz koşuyoruz, iftar sofraları yardıma muhtaç yoksullar için açılmalıdır, eğer siyasi veya kişisel reklamlarımıza iftar sofralarını alet ediyorsak, Ramazanın ve tutuğumuz oruçların ne samimiyeti kalır? Diyerek sözlerine son verdi.

CEVAP VER