Sidap kurucu başkanı Ömer şanlı kurban bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

0
446
views

Sidap kurucu başkanı Ömer şanlı kurban bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Şanli, yayımladığı yazılı mesajında, bayramların küskünlerin barışması, insanların birbirini daha iyi anlaması, hoşgörü ve sağduyu sahibi olması açısından tüm insanlık için güzel bir vesile olduğunu söyledi.

Millet olarak farklılıkların çatışma ve kavga nedeni olarak değil, zenginlik kaynağı olarak görmek ve toplumsal uzlaşmayı artırmaya gayret etmek gerektiğini vurgulayan Şanli, şöyle devam etti:

“Bayramları böylesine bir anlayışın ve diyalog kültürünün gelişmesi için fırsat olarak görmeliyiz. Biz, gelecek kuşaklara insanların yüzü gülen, sevginin, kardeşliğin ve hoşgörünün hakim olduğu bir ülke için çalışıyoruz. Ve biz, bayram günleri gibi Türkiye’nin geleceğinin de aydınlık olduğuna inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, hemşerilerimin bayram sevincini ve coşkusunu yürekten paylaşıyor ve Kurban Bayramlarını kutluyorum. Bayramın tüm insanlığa, İslam alemine, ülkemize ve Sivasi?mize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.”Nice Nice bayramlarda buluşmak ve yazişmak dileğiyle Kurban tadında bayramlar diliyorum ülkeme milletime hayırlı olsun . Amin amin inşaallah.

CEVAP VER