sidap kurucu başkan ömer şanlı darbe girisiminnin yıl dönümünde topluma mesajı

sidap sivas dernekleri daynışma paylasım dernegi kurucu başkan ömer şanlınını mesajı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini alçakça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında , Ahilik gelenek ve kültüründen gelen , her zaman devletin ve milletin yanında yer alan , aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, hiç düşünmeden , canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla , dimdik ayakta durmuştur.

Ülkesine millerine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak , demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları , bugün olduğu gibi geleceğimızın de en büyük teminatıdır.

Demokrasiyi sahiplenme noktasında ; esnaf ve sanatkarlarımız, her zaman olduğu gibi , tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü ,huzur ve güvenliği için daima Devletimizin ve Milletimizin yanında yer alacaktır.

Hiç kuşkusuz , Türkiye Cumhuriyeti ; demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak , tek vatan , tek millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir.

Birlik beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurt sever vatandaşlarımıza Allahtan rahmet , kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı ve sabır diliyor , yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamu oyununa saygı ile duyurulur sidap kurucu başkan ömer şanlı