sidap kurucu başkan ömer sanlı 15 temmuz sehitleri anma mesajı

0
809
views

sidap başkanı ömer sanlı: “Kanlarıyla destan yazdılar”

15 Temmuz gecesi Türkiye’ye yönelik bir işgal girişimi yaşandığını belirten ŞANLI, “O gece Türk halkı kanlarıyla destan yazdı” dedi.

Topla, tankla halkının üzerine acımasızca yürüyen bir güruhla karşılaşıldığını hatırlatan Başkan ŞANLI, “Onlar kimin askeri olduğunu, kimin varlığıyla var olduğunu unuttu. Dahası artık hepsi birer vatan haini olarak anılıyor. Allah bu millete bir daha böyle bir olay yaşatmasın” ifadelerine yer verdi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümüne ilişkin açıklamalarda bulunan ŞANLI, “Hain kalkışma sırasında kahramanca mücadele ederek şehit düşen 249 vatandaşımızı rahmetle anıyorum. Kahramanlar yurdu yaşatmak için can veriyor. 15 Temmuz gecesi milli bir mücadele verilmeseydi, bugün her şey herkes çok farklı yerlerde olabilirdi. Türkiye çok farklı bir Türkiye olabilirdi. O gece Türk halkı kanlarıyla destan yazdı” dedi. Türkiye’nin bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldığını belirten ŞANLI, “Topla tankla halkının üzerine acımasızca yürüyen bir güruhla karşılaştık. Onlar kimin askeri olduğunu, kimin varlığıyla var olduğunu unuttu. Dahası artık hepsi birer vatan haini olarak anılıyor. Allah bu millete bir daha böyle bir olay yaşatmasın” şeklinde konuştu.

ŞANLI: yaptığı yazılı açıklama da; “Türk milletinin içine sinsice yerleşmiş olan FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz günü alçakça ve şerefsizce gerçekleştirmiş olduğu darbe girişiminin engellenmesinde hiç kuşkusuz milletimiz ile birlikte toplum olarak dünyada örneği olmayacak bir demokrasi savunmasında bulunmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir çağrısı ile sokağa dökülen halkımızın gücü, milli iradeyi uçakların bombası altında parçalatmamış, tankın paletleri altında ezdirmemiş, kurşunların karşısında yok ettirmemiştir. Milletimiz vatanını işgal ettirmedi, bayrağını indirmedi, ezanını susturmadı. Milletimiz ikinci bir kurtuluş mücadelesi vererek yeniden bir destan yazmış ve bu destanın başkahramanı da başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ve milletimizdir. Türk Milletinin imandan saydığı vatan sevgisini ve hiçbir şeyle değişmeyeceği özgürlüğünü her şeyin üzerinde tuttuğunu 15 Temmuz darbe girişimine karşı verdiği mücadelede ortaya koymuştur, dünya milletlerine de örnek olmuştur.” ifadelerini kaydetti.

Şanlı açıklamasında şu ifadeleri kaydetti: “Bin senedir bu topraklar her çeşit savaşı gördü, her çeşit düşmanı, her çeşit orduları gördü, ancak tarihin hiçbir döneminde kendi milletine kurşun sıkan ve bomba atan bu kadar alçak, bu kadar hain ve vahşi bir düşmanı görmedi. Artık terör örgütleri için ne ortada riya, nede yüzlerinde maske kalmıştır. Türkiye, bu mücadelesinde sadece terör örgütlerinden kurtulmuş olmayacak, sadece huzurunu sağlamış olmayacak, bütün İslam dünyası da bu kanlı oyunlardan kurtulmuş olacaktır. Türkiye’nin terör örgütlerinden kurtulduğu gün, Asya ve Ortadoğu için yeni bir sayfa da açılmış olacaktır. Çünkü biliyoruz ki, Türkiye ayakta durduğu sürece, bölge ülkeleri de ayakta kalabilecektir. devletimizin ve hükümetimizin terörle mücadelesinde her zaman yanındayız. Yapılan ihanetlerin asla bir nedeni olamaz, ancak ağır bir bedeli mutlaka olmalıdır. Millet olarak, devlet olarak, hükümet olarak yapılacak tek şey kalmıştır; eşkıyaları bir daha ülkemizde görünmemek üzere def etmek ve bütün fitne ocaklarını kapatmaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlenecek olan etkinliklere katılmaya davet eden Şanlı; “ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yapılacak olan tüm etkinliklere katılmasını ve uğruna canlar verdiğimiz bayrağımızı işyerlerine, araçlarına asmalarını ise özellikle ifade ediyoruz. 15 Temmuz şehitlerimiz ile birlikte tüm şehitlerimize rahmet diliyor, şükranla ve minnetle anıyoruz. 15 Temmuz gazilerimiz ile terörle mücadelede gazi olan tüm kahramanlarımıza sağlık ve şifa diliyoruz.” dedi.

CEVAP VER