SİDAP KURUCU BAKANI ÖMER ŞANLI KANDİL MESAJI

0
1869
views

SİDP kurucu başkanı Ömer Şanlı 19 Kasım Pazartesi günü idrak edilecek olan Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. İşte ömer şanlı nın Kandil mesajı
Bu gün Mevlid Kandili. Tüm Müslümanlarının kutlamaya hazırlandığı Mevlid Kandili mesajları ile kandili unutmadığınızı hatırlatabilirsiniz. Mevlid Kandili mesajında, kandillerin Müslümanlar için ulvi ve bir o kadar da müstesna zaman dilimlerinden olduğunu belirterek, “Mevlid Kandili ki; Sevgili Peygamberimizin yeryüzünü şereflendirmesinin sene-i devriyesidir. Bu gün alemler için müjdedir, kurtuluşun nuru ve ışığıdır” ifadelerini kullandı.

ŞANLI, mesajında şunları kaydetti: “Pazartesi gününü Salı’ya bağlayacak olan gecede idrak edeceğimiz Mevlid Kandili, rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı mukaddes bir zaman dilimidir.

“Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’ni birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Hz. Peygamberimiz, tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ümit ediyor ve diliyoruz ki; bir kez daha idrak edecek olmaktan büyük bir mutluluk ve haz duyduğumuz Mevlid Kandili, birliğimize, beraberliğimize, huzur ve kardeşliğimize vesile olsun. Tüm İnsanlıgın hemşerilerimizin ve İslam aleminin kandilini tebrik ederim” dedi.

CEVAP VER