SİDAP DARBE GİRİŞİMİ HAKKINDA DUYURU YAYINLADI…

0
1219
views

Son günlerde yaşanan darbe girişimleri ve Aziz Türk milletinin demokrasi mücadelesi hakkında SİDAP Yönetimi komuoyuna bir duyuru yayınladı.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

SİDAP (Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu) olarak ülkemizin karşı karşıya kaldığı darbe girişiminin büyük bir fedakarlık ve milli iradenin gücüyle bertaraf edilmiş olmasını sevinçle ve gururla karşılıyoruz. Demokrasi mücadelesinde şer güçlerle mücadele  yolunda hayatını kaybederek şehitlik mertebesine erişen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Büyük Türk milleti olarak demokrasimize sahip çıkmak ve bu uğurda üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getirme konusunda azimle ilerlemeye devam edecek bu onurlu duruşumuzu her alanda sergileyeceğiz.

 

Biz biliyoruz ki; Demokrasimize yönelik her türlü saldırı toplumsal huzura ve ülkemizin refahına büyük zarar vermektedir. Bu anlamda Devletimizin ve milletimizin kararlı duruşu ve sergilediği iradeyle daha güçlü bir demokrasiye sahip olacağımıza dair inancımız tamdır.

 

Darbe girişiminin ilk anlarından itibaren milletimizin ve devletimizin yanında, milli mücadele ruhuyla üzerimize düşen görevi yerine getirmenin ve tarafımızı belli etmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Özellikle önem arz eden bu günlerde milli sorumluluğumuzu biliyor ve halkımızla birlikte gerek meydanlarda gerekse ihtiyaç duyulan konumlarda devletimizin yetkili kademeleriyle işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Ülkemizin verdiği demokrasi mücadelesinde SİDAP (Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu) olarak devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu ve var gücümüzle ve yılmadan çalışmaya devam edeceğimizi bilgilerinize sunarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SİDAP (Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu)

Yönetimi

 

CEVAP VER