SİDAP Başkanı Ömer ŞANLI 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

0
1487
views

SİDAP Başkanı ömer şanlı

“19 Eylül Gaziler Günü” mesajı

Vatanı ve milleti, ülkesi ve bayrağı için canını ortaya koymaktan çekinmeyen Kahraman Gazilerimizin şeref günü olarak kabul ettiğimiz “19 Eylül Gaziler Günü’nü” kutluyorum.
Biz ana ve babaların ellerine kına yakarak asker ocağına uğurladığı evlatlarına “ya şehit ol ya gazi” diye öğütte bulunduğu, şehitlik ve gazilik makamını her şeyden üstün tutan, en yüce makam olarak gören bir milletin mensuplarıyız.
Bu şuurla asırlardır tarih sahnesinde şehit ve gaziler veren Türk milleti, dün olduğu gibi bugünde aynı şuurla 30 yılı aşkın süredir terörle mücadelede ve son olarak ta 15 Temmuz gecesi bağımsızlığı, demokrasisi, cumhuriyeti ve vatanının bölünmez bütünlüğü için göğsünü tanklara, mermilere siper etmiş, şehit ve gaziler vererek Devletine ve Bayrağına sahip çıkmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel vatanı bizlere bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize mutlu huzurlu yarınlar diliyorum

CEVAP VER