sidap Başkan Ömer Şanlı’Bin Aydan Daha Hayırlı’ olarak tanımlanan Kadir Gecesi’nin tebrik mesai

0
539
views

Rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın son günleri yaklaşırken, ‘Bin Aydan Daha Hayırlı’ olarak tanımlanan Kadir Gecesi’nin tarihine.Her yıl Ramazan’ın 27. gecesi camilerde dua ve ibadetlerle ihya edilen Kadir Gecesi, bu yıl korona virüs salgının gölgesinde geçecek. Evlerinde Kadir Gecesinin manevi hazzını yaşamak isteyen vatandaşlar Diyanet’in açıkladığı tarihi sorguluyor. İşte, 2020 Kadir Gecesi 19 mayıs 2020 Allah mübarek eylesin insanlığa ve İslam alemine kurtuluşa vesile olsun inşallah
18 Mayıs 2020 – 25 Ramazan 1441 (Pazartesi)Bir Ayet Meali
Allah, seni affetsin! Doğru söyleyenler sana iyice belli olup, yalancıları bilinceye kadar beklemeden niçin onlara izin verdin? (Tevbe Suresi, 43. Ayet)
Bir Hadis Meali
Hz. Åişe: “Ey Allah’ın Resulü! Kadir gecesi olduğunu bilirsem hangi duayı okumamı tavsiye edersin?” dedim, bana “Şöyle de!” buyurdu: “Allah’ım sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin beni de affet.”
(Tirmizi, Deavat, 84)
Bir Dua
Elhamdulillahi Rabbil Alemin.
Vesselatu Vesselamu Ala Resulina Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi Ecmain. Ve Mentebiahu bi İhsanın ila Yevmiddin.
Hamd alemlerin Rabbi olan Allah (CC)’a, salat ve selam ise Peygamberimiz (SAV)’e, ehline, tüm ashabına ve kıyamete kadar ihsan ile O’nun peşinden gidenlere olsun.
Allah’ım! Bugün taksim edeceğin hayırdan, hidayet vereceğin nurdan, dağıtacağın rahmetten ve ihsan edeceğin rızıktan en çok nasiplenecek kullarından olmayı lütfeyle cümlemize.Allah’ım! İçi yananlara, kalbi daralanlara ve sıkıntıda olanlara Sen yardım et. Şu anda kimin nerede çaresiz bir derdi varsa, Sen çare ol. Sen yavrularımızı her türlü kazalardan, belalardan ve kötü insanların şerlerinden muhafaza eyle. İşlemiş olduğumuz günahlar yüzünden kaskatı olmuş kalplerimizi yumuşat ve bizleri hilm sahibi eyle. Bizlere herşeyin hakkımızda hayırlısını nasip eyle. Sen bizlere hayırlı ve bereketli rızıklar nasip eyle. Verdiğin nimetlerin de sürekli olmasını lütfet. Senin her şeye gücün yeter. Sen her şeye kadirsin. Sen ol dersin ve o şey hemen oluverir. Sen, bu virüs salgınından tüm dünyayı biran önce kurtar ve yaklaşmış olan Ramazan Bayramında çifte sevinç yaşat bizlere.
Amin. Velhamdülillahi Rabbil Alemin

CEVAP VER