Kutlu Doğum Haftası Kutlaması

0
1082
views

Sidap Kurucu Başkan’ı Ömer Şanlı , Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Mesajında ; İnsanlığın ufkuna güneş gibi doğan sevgili Peygamberimizin, sevginin, hoşgörünün, iyiliğin ve doğruluğun en güzel örneği olduğunu belirten Başkan Ömer Şanlı, “Peygamberimiz, sadece Müslümanlar için değil, tüm insanlığın kurtuluşuna ışık tutan örnek bir şahsiyettir.” dedi.

Ömer Şanlı, mesajında şu görüşlere yer verdi;
“Örnek yaşantısı ile kıyamete kadar insanlığa rehberlik edecek olan Sevgili Peygamberimiz, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in tebliğini en güzel şekilde yerine getirirken, hayatının her anı, bizlerin yaşamımıza tatbik edeceği hikmetlerle doludur.

Peygamber Efendimiz, insanlığın yoldan çıktığı, kötülüklerin dünyaya egemen olduğu, sapkın inançların toplumu esir aldığı bir dönemde, insanlığı ve evreni bir güneş gibi aydınlatarak, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir.

Akan kan ve gözyaşının durdurulamadığı, insanlığın kendini boşlukta hissettiği günümüz dünyasında, âlemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimizi anlamaya ve hayatımıza tatbik etmeye daha fazla ihtiyaç duymaktayız.

Bu vesile ile Kutlu Doğum Haftasının ülkemizin, milletimizin, İslam Âleminin ve insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Rabbül Âlemi’nden dilerim.”

 

Ömer ŞANLI                                                                                                                                                                    Sidap Kurucu Başkan

CEVAP VER