Hafik Tavşanlı Köylüleri Camii yapımı için hayır gecesinde buluştular.

0
1398
views

Tavşanlı köyünde yapılan 500 cemaat kapasiteli ve bir imam evine sahip Camii’nin yapımı için tüm Tavşanlı köylüleri, bazı siyasi parti temsilcileri ve hayırsever iş adamları hayır gecesinde buluştular.

Organizasyonunu Hafik Tavşanlı Köyü Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin yaptığı gecenin Sunuculuğunu Muttalip Terlemez yaptı. Bağcılar belediyesi kültür merkezinde gerçekleşen program Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı, Metin Balkanlıoğlu hoca efendinin hayır ve hasenat üzerine yaptığı konuşması ile devam etti.

Geceye gelen misafirlere Tavşanlı Köyünün tanıtım filminin seyrettirilmesinin ardından, Semazenler ve ilahi grupları geceye farklı bir renk kattı. Hayır gecesine gelen misafirlere, Madımak, Hıngel, Dal turşusu gibi yöresel yemekler de ikram edildi.

 

Tavşanlı köyü Dernek Başkanı Ahmet Uygur yaptığı açıklamada, Camii yapımını bu yıl tamamlayarak Ramazan ayında açılışını gerçekleştireceklerini söyledi. İlerleyen yıllarda Cami’ye ek olarak taziye ve toplantılar için bir salon yapmayı da düşündüklerini söyleyen Başkan Uygur, Camii ye katkıda bulunanlara ve hayır gecesine katılarak maddi ve manevi destek veren tüm hemşerilerine teşekkürlerini iletti.

 

Gecede kısa bir konuşma yapan, hayırsever iş adamı Ömer Koca’ya, Bağcılar belediye meclis üyesi Süleyman Güneş’e ve Metin Balkanlıoğlu hoca efendiye Dernek yönetimi tarafından plaket takdim edildi. Geceye katılan Bazı Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve hayırsever iş adamları da gecenin anlamına binaen kısa konuşmalar yaptılar.

Gece bağışların toplanması ve iyi niyet temennileri ile son buldu.

CEVAP VER