Başkandan Ramazan Tebriği

0
989
views

Rahmet ve mağfiret ay’ı Ramazan’ın gelmesi münasebeti ile Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu (SİDAP) Kurucu ve Genel Başkanı Ömer Şanlı bir mesaj yayınlayarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Başkan Şanlı mesajında şu kelimelere yer verdi;

Değerli Hemşehrilerim ve Yeryüzündeki Onurlu müslüman kardeşlerim;

Rahmet, mağfiret ve arınma iklimi Ramazan-ı şerifin ilk günlerine girmişken, her yıl kadrimizi yüceltmek üzere gelen mübarek Ramazan’a kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Taşıdığı sayısız ilim ve hikmetleriyle kudsiyyetini bizzat Kur’an-ı Kerim’den alan bu ay, bütün Müslümanlar için her zaman derin bir ilgi ve saygıya mazhar olmuştur. İçinde bin aydan hayırlı olan kadir gecesinin de bulunması, Kur’an-ı Azimüşşan’ın leyle-i kadir’le birlikte kendi semâmıza inmeye başlaması, hiç kuşkusuz, sadece biz Müslümanlar için değil aynı zamanda tüm insanlık için de yüksek bir şeref ve iftihar vesilesi olmuştur. Çünkü Kur’an’ın rahmet mesajları tüm insanlığı kuşatmak üzere gönderilmiş, bütün insanları karanlıklardan aydınlıklara çıkarmayı ve onlara Hakk’ı batıldan ayırabilmek için sunduğu şaşmaz ve eskimez ölçüleriyle yön göstermeyi hedeflemiştir.

Değerli Kardeşlerim ve Sivaslı Hemşehrilerim; Özellikle paylaşma ayı olan bu ramazanda birlik ve beraberliğimiz muhafaza edip, yoksulun, yetimin ve kimsesizlerin sofralarına misafir olalım, onları için gücümüz yettiği nisbette sofralar açalım, iftarlar verelim, hiç bir şey yapamıyorsak bile Ramazan aşkına onların üzüntülerini, yokluklarını paylaşalım.

Cennet kapılarının nerede, nasıl ve ne zaman açılacağı belli olmaz, biz üzerimize düşen islami sorumluluğumuzu yerine getirelim, ellerimizi semaya açalım ve gözyaşlarıyla Yüce Allah’a niyaz edelim…Kim bilir belki bu Ramazan günahlardan arınır, yaptığımız iyikler ve dualar hatırına cennete nail oluruz…

Bu duygu ve düşünrcelerle Tüm islam aleminin Ramazan Ayı’nı kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.

CEVAP VER