6.Sultanşehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi Düzenlendi

0
1425
views

Sivas’ta, “Kadı Burhaneddin Yılı” etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla 6. Sultanşehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi düzenlendi.

Sivas Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği (SİFAHOD) Başkanı Ahmet Ayık, “Kardeşlik aynı anne babadan olma değil, insanların gönül gönüle yaşamasıdır.
Kültür ve zenginliğinin varoluşu sevginin saygının karşılığıdır” dedi.

sultanşehir kardeşlik ve birlik gecesi

Aşıkların deyişiyle başlayan programda, SİFAHOD Türk Halk Müziği Fasıl Heyeti Topluluğu kahramanlık türküleri seslendirdi.
Mustafa Akpınar ve Meşk Musikisi Tasavvuf ve Semazen ekibi semah gösteri sunarken, ilahiler okundu.
Sırrı Dem Topluluğu ve Bahar Doğan deyişler söyledi.

sultansehir kardeslik ve birlik gecesi

Gecede, Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü Neşet Ertaş Ustalar ve Oyun Topluluğu Kırşehir yöresine ait besteler seslendirerek, kaşık oyunu oynadı.

Programa, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü,
Cem Vakfı Başkanı Ali Dağ, Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu (SİDAP) Başkanı Ömer Şanlı ve vatandaşlar katıldı.

sidap başkanı ömer şanlı

Geceye maddi ve manevi katkıda bulunan Başkan Şanlı; 6.sı düzenlenen Sultanşehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi’ne katılmaktan büyük onur duyduğunu,
içinde kardeşlik ve birlik barındıran gecelerin tüm yurt genelinde yapılması gerektiğini söyledi.

sivas kardeslik ve birlik gecesi

Başkan Şanlı, “Özellikle son günlerde yaşanan şehit haberleri milletçe hepimizi üzmektedir, dolayısıyla yurdun her kesiminin kardeş ve birlik bilinci içinde birbirlerine kenetlenmesi,
bir çok zorluğun ve acının üstesinden gelecektir. Biz Sidap olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğin olduğu her yerde olacağız ve bundan da gurur duyuyoruz” dedi”

Gecenin sonun da Sivas Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği (SİFAHOD) Başkanı Ahmet Ayık, SİDAP Başkanı Ömer Şanlıya katkı ve desteklerinden dolayı bir plaket takdim etti.

sultan sehir sivas birlik ve kardeşlik gecesi

CEVAP VER