4 eylül sivas kongıresi

0
1090
views

Sidap Kurucu Başkan Ömer Şanlı’dan “Sivas Kongresi” mesajı Sivas Kongresi’nin yıldönümü dolayısıyla SİDAP Baskanı Şanlı mesaj yayımladı.

04.09.2017 ,Pazartesi günü yayımladığı mesajda, “Atatürk’ün ‘Cumhuriyetin temelini burada attık’ diyerek önemini vurguladığı Sivas Kongresi’nin 98. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum. Sivas, 4 Eylül 1919 tarihinden itibaren 108 gün boyunca İstiklal mücadelemizin karargahı olmuştur” dedi.Şanli, “Sivas Kongresi’nde ‘manda ve himaye asla kabul olunamaz’ kararının alınmasıyla, Milli Mücadelemizin gayesi bütün dünyaya ilan edilmiştir. Aziz Milletimiz, burada alınan kararlarla, vatanını, bayrağını ve hürriyetini korumak için şanlı bir milli mücadele yürütmüş ve zafere ulaşmıştır.
Cumhuriyetimizin ilanıyla taçlanan büyük zafer, milli birlik ve dayanışma ruhunun en anlamlı neticesi olmuştur” ifadelerine yer verdi.
Başkan Şanlı mesajında, “Birlik ve beraberlik devam ettikçe, inanıyorum ki, ülkemizin hukukuna, kardeşliğimize ve demokrasimize yönelebilecek her türlü tehdit bertaraf olmaya mahkum olacaktır. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı hürmetle şükranla anıyor, Tüm halkimizi sevgiyle selamlıyorum” dedi

CEVAP VER