10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

0
1000
views

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan SİDAP Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu Kurucu Başkan Ömer Şanlı gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.


Başkan Şanlı mesajından satır başları ise şöyledir;


Tarafsız, ilkeli ve basın ahlâkını gözeterek, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına ter döken tüm gazetecilerimizin çabaları takdire şayandır. Bu görevi ifa ederken yaşadıkları zorluklar, şüphesiz basın emekçilerinin yaptıkları işi çok daha kutsal kılmaktadır.
Toplumun haber alma hürriyetinde üstlendiği rolü hakkıyla yerine getiren gazetecilerimiz, demokrasinin gelişmesi ve toplumsal bilincin oluşturulması konusunda çok değerli katkılar sağlamaktadır.

15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın milletimize yönelik çağrısını ekranlarına taşıyarak ilkeli ve kararlı bir duruş sergileyen basınımız, milli iradeye kast ederek ülkemizi bölmek isteyen ihanet çetesinin hain planının bozulmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Öte yandan, o gece medya kuruluşlarımızı hedef alan darbeci hainlerin baskınları bizzat milletimizin müdahalesiyle sonlandırılmıştır. Dünya basın tarihine geçen işte bu kutlu dayanışma hafızalardan hiç silinmeyecektir.

Ülkemizin istikbaline kast edilen o karanlık gecede onurlu bir duruş ve sorumlu bir görev bilinciyle hareket eden tüm gazetecilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Yine o gece şehit olan Gazeteci Mustafa Cambaz’a ve onun şahsında hayatını kaybeden tüm gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu vesileyle Başkan Şanlı tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, onları saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

CEVAP VER