SİDAP Kurucu Başkan Ömer ŞANLI, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı

0
278
views

SİDAP Kurucu Başkan Ömer ŞANLI, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şanlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Birleşmiş Milletlerin üyesi olan tüm ülkelerde her yıl, 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta, Engelliler Haftası olarak kabul edilmektedir. Bu hafta engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekilmesi, engelli bireyler için yapılması gerekenlerin gündeme getirilmesi ve çözüm yolları bulunması açısından önemli bir haftadır.
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta katılımlarının sağlanması, yaşam standartlarının yükseltilmesi ve temel haklarını etkin bir şekilde kullanmaları için gereken çalışmaların yapılması ve desteğin sağlanması gerekmektedir. Çeşitli yaşam kolaylıkları sağlanması amacıyla gerçekleştirilen yerel iyileştirme hizmetleri sayesinde büyük oranda engelli tekrar topluma kazandırılabilmektedir. Sidap sivas dernekleri dayanışma pletformu olarak engelli vatandaşlarımızın daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için her türlü desteği ve yardımı sağlamak öncelikli görevlerimiz arasındadır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Engelliler Haftasının engellilerin sorunlarına yönelik toplumsal farkında lığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor;engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”şimdiden hayırlı ramazanlar bereketli iftarlar huzurlu sahurlar ve bin aydan hayırlı olan kadir gecenizi ve bu vesileyle şimdiden ramazan bayramınızı tebrik eder sağlıklı mutlu günler dileriz eş dost hısım akrabalarınızla birlikte nice güzel günlere inşallah.

CEVAP VER