SİDAP Hafik Tavşanlı Köylülerini yalnız bırakmadı.

0
845
views

  Tavşanlı köyünde yapılan 500 cemaat kapasiteli ve bir imam evine sahip Camii’nin yapımı için düzenlenen hayır gecesine Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu Başkanı Ömer Şanlı ile yönetim kurulundan Muzaffer Çevik ve Bekir Kesçi katıldı.

 

Organizasyonunu Hafik Tavşanlı Köyü Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin yaptığı gecenin Sunuculuğunu Muttalip Terlemez yaptı. Bağcılar belediyesi kültür merkezinde gerçekleşen program Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı, Metin Balkanlıoğlu hoca efendinin hayır ve hasenat üzerine yaptığı konuşması ile devam etti.

 

Geceye gelen misafirlere Tavşanlı Köyünün tanıtım filminin seyrettirilmesinin ardından, Semazenler ve ilahi grupları geceye farklı bir renk kattı. Hayır gecesine gelen misafirlere, Madımak, Hıngel, Dal turşusu gibi yöresel yemekler de ikram edildi.

 

SİDAP Başkanı Ömer Şanlı’nın da maddi ve manevi katkılarda bulunduğu geceye, bazı Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri hayırsever iş adamları ve Hafik Tavşanlı köylüleri katıldı.

 

Sivas Dernekleri Dayanışma Platformu’nun açılış çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Başkan Şanlı,geceye katılan Siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerine ve Sivas’ın önde gelen hayır sever iş adamlarına SİDAP’ın çalışmaları hakkında kısa bilgi vererek fikir alış verişinde bulundu.

 

Hayır gecesine katılan misafirlerden SİDAP çalışmaları için olumlu tepkiler aldı. Başkan Şanlı “Birlikten Sivas Doğar”sloganıyla yola çıktıklarını ve tüm Sivaslıları tek çatı altında toplayarak içi boşaltılmış Sivas’ı büyükşehir yapma yolunda azimle çalışarak, Sivas’a her alanda hak ettiği itibarı kazandıracaklarını vurguladı.

SİDAP Başkanı Ömer Şanlı, organize ettikleri hayır gecesinden dolayı Başta Tavşanlı Köyü dernek başkanı Ahmet Uygur’a ve yönetim kuruluna Teşekkürlerini iletti.

Gece birlikte çekilen samimi birlik fotoğraflarıyla son buldu.

GECENİN RESİMLERİ

CEVAP VER